5 pravidiel pre dobrý SEO článok

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že SEO článok je článok primárne písaný pre vyhľadávače. Avšak táto definícia je naozaj veľmi všeobecná. Dobrý SEO článok toho musí mať omnoho viac. Aké sú teda pravidlá jeho písania a základné charakteristiky?

  1. Pre vyhľadávače, ale aj pre ľudí.

Podstatou SEO článku síce je najmä to, aby bol čitateľný pre vyhľadávače. Musí však byť čitateľný aj pre ľudí! Pretože ide predsa aj o to, aby sa na váš článok „klikalo“ a prípadne aby odkazoval na to, na čo odkázať chcete! Vďaka dobre napísanému článku môžete okrem vynikajúcej pozície vo vyhľadávačoch priviesť napríklad svojmu e-shopu nových klientov.

  1. Rozumný počet kľúčových slov.

Kľúčové slová sú pre SEO článok základom. Musia byť však zvolené rozumne a samozrejme aj v rozumnom počte! Nedávajte do celého článku nespočetne krát kľúčové slovo v nominatíve jednotného čísla. Vyhľadávač dokáže text bez zmyslu odhaliť a môže stránku aj penalizovať. Používajte teda rôzne obmeny kľúčového slova. Nepreháňajte to ani so spätnými odkazmi. Bohato postačia dva až tri. Kľúčové slová a odkazy orientujte na hlavné kategórie web stránky, ktorá sa má dostať na lepšie pozície vo vyhľadávači.

  1. Píšte k téme!

Najnelogickejšie, čo ste kedy mohli vidieť v oblasti SEO článkov, je písanie o jednej téme a odkazovanie na inú. Táto „stratégia“ je naozaj nepochopiteľná. Aj čitateľa vie poriadne napáliť, ak číta článok o detskom oblečení a po „odkliku“ sa ocitne v e-shope s pneumatikami! Takže vždy sa držte témy a odkazujte logicky.

  1. Umiestňujte SEO článok tam, kam patrí.

Čo sa tým myslí? Najlepší efekt dosiahne takýto článok na obsahovo príbuzných weboch. Tam si naň totiž logicky klikne najviac ľudí. Takže v podstate opäť platí predošlý bod – držať sa témy!

  1. Členenie a úprava textu sú dôležité.

Nielen čo sa týka vizuálnej stránky. Pretože čitateľ text očami prebehne a ak ho zaujmú podnadpisy, prečíta si ho. Ak však nenájde čosi, čo jeho oko upúta, textu sa zrejme venovať nebude.

Ak budete pri tvorbe postupovať podľa tohto návodu, určite sa vám podarí vytvoriť vynikajúci SEO článok, ktorý vám prinesie výsledky.

Autorské právo: ivelinradkov / 123RF Reklamní fotografie